Ето една ситуация, която може да се каже, че е породена от моя опит или от моето въображение.
След като службите имат информацията, могат много лесно да направят съпоставка на отделни взаимовръзки:
Е-маил
Когато изпращате и получавате e-mail информацията за това кой е получателя и кой е изпращача се записва от МВР, по силата на приетата вече наредба, тоест имаме:
- bogomil@spisanie.com – като изпращач
- bogomil@spisanie.cc – като получател
- Изпратено на 21.12.2009 в 11.11, получено на 21.12.2009 в 11.15, прочетено в 11.16:45
От друга страна имаме и мейл от bogomil@spisanie.cc до iwan.kaimankovki@gmail.com
- bogomil@spisanie.cc – като изпращач
- iwan.kaimankovki@gmail.com – като получател
И после имаме писмо от iwan.kaimankovki@gmail.com до mitio@ochite.com.
В софтуера на МВР, който те могат да използват, работещ по принципа на social networking, което в частност се използва за Web 2.0 приложения, но е доста по-дълбок, имаме връзка:
Тоест за да разполага с такава информация, която „уж“ може да докаже някаква връзка с някого, МВР, трябва да ‘слуша’ всичките мейли и по горната схема, всички ще бъдат заподозрени за извършване на престъпление.
Ако тази карта от горе, се наложи със подобна за телефонни разговори, чийто данни пак се пазят от нашите родни служби, може да се получи интересна картинка, когато се добавят и другите данни, добити по други методи, се получава ясна картинка за това, кой с кого е свързан.
Ето за това им трябва на МВР информацията за всичко в Интернет. Ама няма да я получат.
Малко офтопик е коментара, но нали знаеш теорията за 7-те човека – че всеки човек на този свят може да бъде достигнат през 6 човека? Що за „връзки“ ще доказват от МВР, като на мен президента на РБ ми е през 3 контакта (да не казвам и по-малко).