УебТех събитията се провеждат от 2004 година и досега са имали издания във София, Варна и Велико Търново. Освен тях, направихме няколко баркампа, няколко BlogCamp-a, един Privacy Camp и една обучителна вечеря.
Ако сте били на някой от тях ви моля за 2-3 минути от времето, за да решим заедно какво е най-добре за бъдещето.
Идеята?
Идеята, която се върти е екипа е следната:
– Вместо едно голямо събитие (за 300 човека) да има 3-4 по-малки (100) и по фокусирани събития на принципа на BarCamp;
– Ще има един лектор от чужбина и 2-3 лектора от България + това,че всеки желаещ, който присъства на събитието може да заяви лекция преди започването й.
– Мислим да се фокусираме върху Русе, Варна и София, но предложения за други градове е добре дошла.
Ползата?
Основния проблем е, че на събития като УебТех /P2P има много лекции и има много теми, което прави ползата за всеки присъстващ много ограничена.
За кого е насочена?
Събитието е за програмисти, дизайнери, UI специалисти, разработчици и хора, който изкарват парите си или са фенове на (хо)битове и байтове!
Обратна връзка
Моля ви за мнение за идеята, която ни хрумна, за евентуалните градове, както и какво теми ЛИЧНО теб биха те заинтересували.
БЛАГОДАРЯ!!!
P.S – Aко не знаете, в началото на юни в София ще има OpenCamp – места все още има.
На мен идеята ми звучи добре. Единственото което ме притеснява е да не се размият самите събития. Защото когато имаше едно голямо p2p е доста по-лесно да се убедят работодателите в ползата да се присъства там.
А, всъщност, Бого, нали, събота и неделя да са събитията, че някои хора ни е почти невъзможно да убеждаваме работодатели и така нататък. Че вчера и оня ден търчах напред-назад между презентации и офис и пропуснах половината неща.
Дам, така ще е. Но работодателя ако не разбере, че това е инвестиция – няма да го бъде в този бизнес :)
Това е една отделна тема :-)
Желая да предложа по – малки и по – специализирани. Отделно за програмиране, отделно за UI, отделно за дизайнери. Плюсовете, които виждам тук са повече посещения и повече лектори. Минусът – може да се развлачи във времето, но най – важният фактор финансирането ще е трудно!
Благодаря за поканата, но аз все още не съм си получил фактурите за участие в последните 2 години.
Пратени са на мейла на всеки участник.
Аз съм за едно голямо събитие. Ако лекторите са добри, всички лекции са полезни, тъй като в това динамично време трябва да сме в час с всичко. Също така аз не бих отделил време и усилия за пътуване до София/Русе заради четири лекции и ако това е форматът просто ще съм пас. Например в Търново беше супер като идея.
Събитията в Русе са за тези в Русе и региона – никой няма да те кара да идваш, ако не искаш :)
Благодаря за пояснението, ценно е да се знае ;)
проформата не е първичен счетоводен документ
Пратени са оригиналните фактури на мейла, ако не си получил – да беше писал, не да мрънкаш една година след събитието по блога
писал съм и двете години
Може да съм старомоден, но съм ЗА едно голямо годишно събитие с добра организация и извън София. Трябва да включва 2-3 паралелни потока, в достатъчно удобни зали и достатъчно време за контакти. Т.е. нещо близо до сегашното. Така неща се фокусират и се превръща нещо важно и чакано, за което си струва да разместиш графика си и да го популяризираш. Мисля, че факта че нямаше празно място на всичките издания говори сам за себе си.
Да, широкия формат не може да угоди на всички на 100%, но интереса от страна на хората лесно се предизвиква ако лектора е добър – тогава дори и привидно скучна или странична тема задържа вниманието и предизвиква дискусия.
Отличен пример за мен беше TEDxBG 2011 – кратки лекции от добре подбрани лектори – дълги почивки между панелите за контакти. Изслушах всички лекции, включително такива които бих прескочил, ако се водех по програмата – просто лекторите ме грабнаха.
Съзнавам, че този вариант е по-скъп и труден за организиране, но нали затова събирате мнения :)
благодаря!
Русе е добра идея, а като формат си представям нещо като TED talks по 15 минути.
Идеята за различни събития е добра, но основният проблем, както и при различните потоци преди е това, че много хора биха искали да посетят лекции, които са в различни форуми по едно и също време.
Няма да са по едно и също време :) Мерси за идеята!
Подкрепям идеята за няколко събития вместо едно голямо.
1. Защото не винаги датата на провеждане на едно голямо събитие е удобна за мен
2. Така могат да идват повече и различли лектори
3. Лекциите могат да бъдат по-специализирани
4. Самия контакт с хората и лекторите би бил по-добър, отколкото на голямо събитие
Относно лекциите на мен тази година би ми било интересно да чуя повече неща за
Mobile Web Apps, html/css/javascript frameworks, като Appcelerator или Phonegap, техни алтернативи и т.н.
Идеята за по-малки събития, разхвърляни във времето и пространството ми харесва. По-малката аудитория предполага по-фокусирана дискусия и по-качествена социализация. Пловдив и Търновград също са добри места, ако стигнат силите и времето.
Обаче на голямо събитие можеш да попаднеш на нещо интересно без предварително да си имал интерес към темата. Не изхвърляйте голямото събитие съвсем, сложете го в килера докато отново му дойде времето ;-)
Говорим за тази година само :) Мерси!
Повече събития, тематично организирани, разбити на по няколко панела и добре разпределени във времето.
Предимства: хората ще могат да посетят това, което им е интересно, ще могат да починат между два панела и да завържат контакти. Колкото по-кратка е дадена лекция, толкова по-фокусирани са хората върху знанието което получават, знаете го това.
Недостатъци: Възможно е за някои панели да има по-голям интерес, отколкото за други. формирането на цената също е фактор, който при по-малките панели може да въздейства негативно на лектори и участници.
Не претендирам за кой знае колко професионален съвет, но не съм евент планер ;) От все сърце ви пожелавам успех!
Звучи логично да са отделни, за да могат хората да се съсредоточат и да не трябва да прескачат от зала в зала. Само дето това ще увеличи работата около организацията.
предимствата на едно голямо събитие е предимно в публичността и възможността много различни мозъци да се съберат на едно място и обменят идеи.
Е, мозъците могат да се съберат и на малко събитие :)
Звучи добре.
Големи конференции има и ще продължи да има. Няколко много важни предимства на малките са:
1) По-добра часова гъвкавост. Ако конференция започне в 10, е доста по-добре, отколкото в 8, защото хората се наспиват и пропускат задръствания. Което е по-важно, отколкото изглежда.
2) Фирмите ще се ориентират по-лесно кого да пращат на конференциите – дали тим лидери или някой от екип продажби. Тоест може да се отвори малко по-добра възможност за нетуъркинг.
3) Цената. Мисля, че няма какво да коментирам тук.
4) По-добри възможности за нови интересни лектори. Редовните ги знаем :)
Go for it – мисля, че си заслужава опита. Разбира се, някои неща може да са нож с две остриета, но пък има само един начин да се разбере.
Мисля, че идеята е добра за по-фокусирани събития дори в по-свободен формат – аз личо бих искал да участвам в събитие с 4 лекции за цял ден – но да бъдат практически и да има дискусия по тях, отколкото някакъв да ми говори колко е важен 40 мин и след това да дойде друг такъв.
Посоката е правилна – супер:) Само да не скочи цената като на другите събития – 30-40 лева е нормално, но повече вече е много :(